top of page

למלא אנשים יש את הבעיה הזאת בסלון, בשיפוץ הזה מסתתר הפתרון

מי לא מכיר את סבך חוטי החשמל והכבלים המעצבנים מתחת לטלוויזיה בסלון? האתגר האסתטי הזה היה גדול במיוחד בדירה הזאת, והפתרון בהתאם - כבר התגלגל לשיפוץ מקיף של הבית כולו

הפרוייקט: שיפוץ דירה למשפחה צעירה בפתח תקווה
שטח: 140 מ"ר
דיירים: זוג + 2
עיצוב פנים: הילה אלטר

דירה אשר עברה שיפוץ מאסיבי והלבשה מחדש. עיצוב פנים הילה אלטר, צילומים: מאור מויאל

כשנכנסה לראשונה מעצבת הפנים הילה אלטר לדירה בפתח תקווה, המשתרעת על פני 140 מ"ר, ובה מתגוררים זוג ושני ילדים קטנים (4,5), נגלתה לפניה דירה בלתי מושקעת שלא תאמה את צרכי המשפחה, ודרשה שיפוץ יסודי ביותר, כולל הפיכתה מדירת שישה חדרים לדירת חמישה חדרים. השיפוץ המאסיבי כלל תכנון מחדש של החללים, עיצוב פנים והלבשת הבית - שיפוץ חדרי הרחצה, החלפת המטבח, הנמכת התקרה לתאורה שקועה בגבס, שבירת החדר השישי לצורך הגדלת הסלון ותכנון פריטי נגרות בהתאמה אישית.

בעלי הבית - מזי ואלון, החליטו לבצע בדירתם בפ"ת שיפוץ מקיף בסגנון מודרני, חם ומזמין. אלון הוא חובב מוזיקה מושבע, שבביתו הקפיד להתקין מערכות שמע מתקדמות ביותר, אלא שכל המכשירים הללו הגיעו עם המון כבלים וחוטים סבוכים שיצרו מראה מבולגן ועמוס באמצע הסלון שלהם.

סגנון מודרני חם ומזמין. סלון מראה חדש.

אחת ממטרות השיפוץ היתה לטפל גם במפגע האסתטי הזה - לשם כך תוכנן בחלל המגורים קיר כוח ענק עם מקום ייעודי למערכות של אלון, מקומות אחסון, דלת קו אפס להסתרת יחידת אירוח, דלת לכיסוי ארונות חשמל ותקשורת, וקונסולת כניסה עם מראה. כל זאת בפריט נגרות אחד שתוכנן בקפידה ובוצע בנגרות אומן מדוייקת.

למטבח שתוכנן מחדש, נוסף אי מרווח שישמש כמשטח עבודה ולאכילה, ותקרה מרשימה בעלת אלמנטים אסתטיים מקורות עץ. לצורך הפרדה בין חלל פינת האוכל לחדר הרחצה הכללי תוכננה ספריה דקורטיבית ממתכת ששילבה בין שחור לפליז והשלימה את המראה המודרני הרצוי. בנוסף, חיפויים קישטו את הקירות, ואדנית בהתאמה אישית שדרגה את קיר הכניסה.

עיצוב דירת קבלן מעצבת פנים מסבירה איך לעצב דירת קבלן ונותנת טיפים לעיצוב דירת קבלן מעצבת פנים במרכז מעצבת פנים מומלצת

גם חדרי הרחצה קיבלו שיפוץ מקיף עם ארונות בנגרות אישית

תקרה מרשימה ואי חדש. המטבח המשופץ

חדרי הרחצה שופצו במלואם עם ארונות אמבטיה ושירות בנגרות מותאמת אישית. הצבעים המועדפים על בני הבית (ירוק וטורקיז) קיבלו ביטוי בהלבשת חלל המגורים, חדרי הילדים וחדר השינה של ההורים.

אך האתגר הגדול ביותר בתהליך הגיע ממקום לא צפוי - לאלון, בעל הדירה, חובב מוזיקה מושבע, ישנו תחביב יקר שהוא מגדיר כאהבת נפש, וכולל מערכות שמע בעשרות אלפי שקלים - מערכות סאונד לבארים, רמקולים ופטיפונים, הכוללים עשרות חוטים סבוכים המשתלטים על רצפת הדירה. מזי, בת זוגו, אמנם מאוד מפרגנת לתחביבו אך החליטה לנצל את השיפוץ כדי לעשות לכאוס הזה סוף. יותר מכך, היא הגדירה את "האתגר המוזיקלי" כמשימה החשובה ביותר בתהליך השיפוץ.

הכל התחיל מהמפגע האסתטי הזה של החוטים והכבלים. ציוד האלקטרוניקה והשמע של בעל הבית המוזיקאי

ככה הרבה יותר טוב. קיר נגרות חכם ואסתטי שמסתיר כל מה שצריך

במערכות סאונד מקצועיות קיים צורך בגישה אחורית כדי להחליף בין השקעים והחוטים וכן לספק אוורור מתאים, כך שלא ניתן לאחסנם בתוך ארון, וכאן היה טמון האתגר הגדול. כדי להתגבר עליו, תכננה המעצבת קיר טלוויזיה ענק שמתחיל מהכניסה לבית, מסתיר את הכניסה ליחידת האירוח, כמו גם את מערכות השמע שנמצאות בקיר הטלוויזיה, אך עדיין מותיר גישה אסתטית אליהם מאחורה, כך שכל מערכות הסאונד מוקמו על יחידת אחסון שחורה נשלפת וניידת (על גלגלים) שהוצבה מתחת לטלוויזיה, ומאפשרת גישה אחורית אליה מכיוון המסדרון.

היחידה השחורה שמתחת לטלוויזיה נשלפת ומאפשרת גישה למערכות הסאונד של בעל הבית

חזיתות מחורצות מספקות עניין ומסתירות מאחוריהן אחסון נוסף

הארון השחור שמתחת למסך הטלוויזיה מסתיר את ארון החשמל והתקשורת, ואליו נוספו ארונות הממלאים את הקיר עד הכניסה לבית, שנפתחים לאחסון תיקים ומעילים, וקונסולת כניסה עם מראה מרשימה. דלת קו האפס המפרידה בין חלל הסלון ליחידת האירוח שבפנים, מאפשרת להיכנס מאחורה ליחידות השמע, וגם מהווה פריט מרשים ואסתטי הודות לחזיתות המחורצות והשילוב המיוחד בין העץ לצבע הלבן.

צבע ירוק וטורקיז החביבים על בעלי הבית שולבו בעדינות בכל החללים. חדר השינה

פינת ארונות פתוחה ומרשימה. במקום חדר ארונות קטן וצפוף

בחדר השינה של ההורים הוחלט לותר על חדר ארונות קטן וסגור, לטובת פינת ארונות פתוחה היוצרת חלל גדול ומרשים, כאשר כל הארונות ופריטי הנגרות עוצבו ותוכננו בהתאמה אישית. חדרי הילדים תוכננו בקפידה, לפי צרכיו והעדפותיו של כל ילד.

השינוי הגדול ביותר בין "לפני" ו"אחרי" ניכר בחדר הרחצה הכללי, בו הוחלט לשבור את מרפסת השרות ששימשה לאחסון מכונת הכביסה והמייבש, ולהעבירם לארון נגרות שתוכנן מול האסלה, כדי להגדיל משמעותית את חדר הרחצה.

מרפסת השירות בוטלה  והמייבש והמכונה עברו למקום ייעודי בחדר הרחצה

עיצוב בצבעים מונוכרומטיים עם נגיעות עדינות של זהב

בחדר השינה של ההורים הוחלט לותר על חדר ארונות קטן וסגור, לטובת פינת ארונות פתוחה היוצרת חלל גדול ומרשים, כאשר כל הארונות ופריטי הנגרות עוצבו ותוכננו בהתאמה אישית. חדרי הילדים תוכננו בקפידה, לפי צרכיו והעדפותיו של כל ילד.

השינוי הגדול ביותר בין "לפני" ו"אחרי" ניכר בחדר הרחצה הכללי, בו הוחלט לשבור את מרפסת השרות ששימשה לאחסון מכונת הכביסה והמייבש, ולהעבירם לארון נגרות שתוכנן מול האסלה, כדי להגדיל משמעותית את חדר הרחצה.

לפני מטבח.jpg
12.jpg

שינוי מטורף. תמונות לפני/אחרי של חלל המטבח

לפני רחצה.jpg

קשה להאמין שזה אותו חלל. חדר רחצה לפני/אחרי

bottom of page